Apie PopArt — Aš ir Ji

Apie POPART

Judėjimas pateikiantis iššūkį vaizduojamojo meno tradicijoms, įtraukdamas vaizdus iš populiariosios ir masinės kultūros, pavyzdžiui, reklamos, komiksų ir įprastų masinės kultūros objektų.

Kas yra POPART?

Iš visų stilių, palikusių ryškiausius pėdsakus dizaino istorijoje, be abejonės nėra nė vieno smagesnio nei Popmenas (angl. Pop art), kuris žaibiškai išplito Amerikoje ir Didžiojoje Britanijoje 1950 – 1960-taisiais. Dar ir šiandien galima rasti daugybę šio stiliaus mylėtojų ir namų, kuriuose vyrauja ryškių spalvų ir savitumo kupinas interjeras.  Popmenas dažniausiai siejamas su Andy Warhol kūriniais – garsiuoju Marilyn Monroe portretu, kuris skendi kontrastingose spalvose arba daugiau nei šimtą kartų pavaizduotu  Coca Cola buteliuku. Kaip ir Andy, kiti šio stiliaus atstovai – Roy Lichtenstein, Richard Hamilton, Robert Rauschenberg – savo darbuose stengėsi atvaizduoti pramoninės visuomenės gyvenimo būdą, populiariąją  kultūrą. 

Andy Warhol - pagrindinis meno judėjimo atstovas

Dėl savo simboliškų pop dailės kultūros šedevrų, Andy Warhol greitai uždirbo slapyvardį pop muzikos popiežius (karalius) ir tapo 1960-ųjų pradžioje Jungtinių Amerikos Valstijų populiariojo meno judėjimo pagrindiniu atstovu. Jo darbai buvo propaguojami tarp daugybę garsenybių, įvairaus kino ir televizijos pagrindinių veikėjų.

Per jo įkvėptą galingumą atsiranda visiškai naujas meno suvokimas. Nors jo iliustracijos tuo metu smarkiai kritikuojamos, bet vis dar kelia mūsų susidomėjimą ir šiandien, skatina mūsų abstraktų mąstymą.

Jo kompozicijos – daug kartų atkartojančios išdidintus populiarios sriubos skardinių atvaizdus, Coca Cola butelius, M.Monroe portretus ar E.Preslio atvaizdus. 

Tuo jis atkreipė dėmesį į susiformavusius stereotipus ir simbolius.
Savo darbuose jis naudoja demokratijos simbolį – Coca Cola, ar M.Monro – sekso ir grožio simbolį. Popdailė operavo kasdienę sąmonę užvaldžiusiais objektais. Tokie darbai yra lengvai suprantami žiūrovams. 

Paskubėk!

Atidarymo pasiūlymas!

Atidarymo proga 20% nuolaida visoms prekėms, naudok kodą AsIrJi20!